هوافضا, هوانوردي

اپلیکیشن دیکشنری هوانوردی و هوافضا چکاوک

Jul 10, 2018 . 184,577 مشاهده . 0 نظرات

دانستن مفاهیم دقیق تخصصی هر رشته یا حرفه ای برای شاغلین و دانشجویان این رشته ها ضروریست. صنعت هواپیمایی و هوافضای ایران تا پیش از این از داشتن یک دیکشنری دیجیتال(اپلیکیشن تلفن همراه) محروم بود و خوشبختانه به همت تیم چکاوک و میعادگاه هوانوردی اپلیکیشن دیکشنری تخصصی چکاوک که برای درک بهتر مفاهیم به صورت مصوّر طراحی شده است برای خدمت رسانی به شما عزیزان در پلتفرم های Android و IOS در سایت چکاوک قابل دانلود است.

 

اپلیکیشن دیکشنری مصوّر هوانوردی و هوافضا چکاوک با بیش از   10  هزار لغت، مخفف، کد فرودگاها، ریجستری ها و …حاصل کار گروهی چندین نفر از دانشجویان هوافضا، هواپیمایی و برنامه نویسی است و ما امیدواریم با ارائه این دیکشنری قدم کوچکی در پیشبرد اهداف آموزشی در صنعت هواپیمایی و هوافضا برداشته باشیم.

اساس محتوای این اپلیکیشن کتاب”فرهنگ جامع هوافضا” بوده و با تلاش تیم چکاوک و میعادگاه هوانوردی لغات دیگر و تصاویر  مربوطه به بسیاری از لغات اضافه شده است.

 

لینک دانلود نسخه اندروید

لینک دانلود نسخه IOS

 

ویژگی های دیکشنری هوانوردی و هوافضا چکاوک:

 

ویژگی های دیکشنری چکاوک

1- بانک جامع لغات

دسترسی به بیش از 10 هزار لغت تخصصی رشته های مختلف هوانوردی و مهندسی هوافضا یکی از ویژگی های برجسته این دیکشنری هست که به شما اجازه می دهد هر چیزی که در ذهن دارید را در این اپلیکیشن جستجو کنید.

2- لغات همراه با تصویر

قطعا ماندگاری یک تصویر در ذهن شما بیشتر از یک توضیح طولانی و پیچده است که هیچ تصوری از آن ندارید از این رو دیکشنری هوانوردی و هوافضا “چکاوک” با تصاویر جذاب زیادی که دارد درک مفاهیم را آسانتر می کند.

3- جداول تخصصی

این بخش شامل  اسامی اختصاصی پرنده های روسی و آمریکایی و همچنین شناسه گذاری موشک ها و پهپادها، نامگذاری موتورهای جت و …. می باشد.

4- نمایش لغت روزانه

اگر یادگیری مستمر و روزانه را باور دارید این قابلیت ویژه شماست؛ ما هر روز یک لغت را به صورت تصادفی از بانک لغات انتخاب میکنیم و به شما می آموزیم. قطره قطره جمع گردد….

5- وارد کردن لغت جدید

از دیگر ویژگی های جذاب این اپلیکیشن اضافه کردن لغت جدید به بانک لغات دیکشنری است البته این لغت جدید برای خود شما بلافاصله قابل نمایش است ولی کاربرهای دیگر در ورژن بعدی آن لغت را خواهند داشت.

6- مخفف های هوانوردی

دانستن عبارات مخفف های رایج به ویژه در صنعت هواپیمایی یکی از مواردی است که به مهندسین برتری می دهد. در این دیکشنری هر عبارت کوتاه شده که در ذهن شما علامت سوال ایجاد کند قابل جستجو است.

7- به اشتراک گذاری تعاریف

شما می توانید توضیحات و تعاریف لغت مورد نظر خود را با دوستان خود از طریق پیامک و …. به اشتراک گذاشته و در یادگیری آنها نیر سهیم باشید.

8- به روز رسانی  رایگان

دیکشنری هوانوردی و هوافضا “چکاوک” همواره با اضافه کردن  لغات، تعاریف، تصاویر و امکانات جدید همراه شما خواهد بود و این به روز رسانی ها به صورت رایگان خواهد بود.

 

لینک دانلود نسخه اندروید

لینک دانلود نسخه IOS


 

دانلود شبیه ساز آزمون های هواپیمایی


 

دیدگاهتان را بنویسید