هوانوردي

اولین شماره نشریه تخصصی سیمرغ آسمان

Dec 23, 2018 . 50,716 مشاهده . 0 نظرات

اولین شماره نشریه تخصصی سیمرغ آسمان

ضرورت های انتشار نشریه تخصصی در صنعت هواپیمایی
با گذشت زمان و افزایش چشمگیر در عرصه های مختلف حوزه های علمی- مهندسی و به خصوص صنعت هوافضا، کثرت و تنوع مقالات تخصصی و همچنین کیفیت بالای محتوای مقالات در زمینه علوم و فناوری هوافضایی در سال¬های اخیر، نشان از نیاز این صنعت در حوزه اطلاع رسانی دارد که این امر نیاز به نشریات تخصصی در کشور را بیش از پیش نمایان می سازد. ماهنامه اختصاصي «سیمرغ آسمان» با گستره توزیع سراسری در کشور و به عنوان نشریه اختصاصي هوانوردی مي باشدکه در چارچوب قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فعالیت خواهد کرد. این نشریه بر خود لازم می داند که آخرین دستاوردهای کشور ایران اسلامی و جهان را در زمینه های مختلف علمی- خبری- تحلیلی و… تدوین و جمع آوری نموده و اقدام به انتشار آنها نماید. انتشار این مجله با همکاری صاحب نظران مختلف در حوزه صنعت هوانوردی در کشور صورت می گیرد که دارای رتبه و جایگاه علمی بالایی هستند و توانسته اند کمک شایانی به پیشرفت این صنعت در کشور بنمایند. همچنین این نشریه بر خود وظیفه می داند که به توسعه و تکامل کمی و کیفی تحقیقات علمی در این زمینه کمک نموده تا بتواند زمینه ساز حل مشکلات علمی جامعه از جمله مسائل پایه، فن آوری و صنعتی در زمینه های مختلف هوافضا گردد.
مجله «سیمرغ آسمان» افتخار دارد ضمن بررسی، ارزیابی و چاپ نتایج آخرین بررسی ها و دستاوردهای کلیه دانش پژوهان هوافضا- که مبتنی بر تحقیقات نظری و علمی پیشرفته بوده است- گامی موثر در جهت اعتلای این دانش در کلیه شاخه های علمی و صنعتی مرتبط با این رشته بردارد. همچنین ما سعی خواهیم نمود که با انتشار کامل گزارشات و اخبار هوانوردی و گفتگو با صاحب نظران این عرصه و بیان دیدگاه های آن ها، بتوانیم کمک شایانی به پیشرفت این مجموعه در جامعه هوانوردی انجام دهیم.
یکی دیگر از بخش های مهمی که لازم است در این حوزه به آن پرداخته شود، بخش ترجمه و تحلیل مقالات و نشریات خارجی- بخصوص فعالیت های کمپانی های بزرگ و مطرح جهان- می باشد. ما اعتقاد داریم که این امر می تواند کمک بسیاری در زمینه دانش های روز و فناوری های آینده، که قرار است بر روی آن ها تحقیق انجام شود، را برای ما نماید. بنابر این در راستای همین کار، این نشریه صرفا فعالیت خود را در این حوزه ها محدود نخواهد کرد بلکه مصمم خواهد بود که با ورود به بخش های دیگر این صنعت گسترده هوانوردی- شامل نحوه آموزش دوره های هوانوردی، موارد ایمنی و فرودگاهی، خدمات زمینی، فعالیت شرکت های هواپیمایی، برگزاری دوره های مختلف هوانوردی و غیره- بتواند اطلاعات جامعی در اختیار اهالی فن قرار دهد.
علاوه بر موارد فوق‌، این مجله با انتشار مواردي نظير ويژه نامه‌ها، اطلاعيه‌ها، بروشورهاي اطلاعاتي و…، برای موسسات و سازمان های هوانوردی، همچنين مطالعه، كنترل و نظارت بر مطالب و مقالات تهيه شده جهت چاپ در نشريه و ارايه نظرات تخصصي در اين زمينه، را نیز عهده دار خواهد گردید.
بدین جهت ماهنامه تخصصی «سیمرغ آسمان» از کلیه صاحب نظران و اندیشمندانی که در حوزه های مختلف هوانوردی در کشور گام بر می دارند- بخصوص شرکت های هواپیمایی و موسساتی که در این زمینه فعال هستند- دعوت می کند تا با ارسال مقالات تخصصی و نیز اخبار و گزارشات رویدادهای این صنعت، ما را در پیشبرد این اهداف یاری رسانند.
ما منتظر همکاری صاحب نظران در تمامی بخش های مربوطه، و همچنین آماده دریافت هر گونه نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده صاحب نظران حوزه تخصصی صنعت هواپیمایی خواهیم بود.

راه هاي ارتباط با نشریه تخصصی سیمرغ آسمان
تلگرام : simorgh_aseman@
اینستاگرام: simorghaseman.magazine
ایمیل: simorghaseman.magazine@gmail.com


دانلود اپلیکیشن دیکشنری تخصصی هوانوردی و هوافضا چکاوک

دانلود شبیه ساز آزمون های هواپیمایی

دیدگاهتان را بنویسید